Noktowizor to wyjątkowe urządzenie, dzięki któremu można znacznie lepiej widzieć w ciemności. Noktowizory na szeroką skalę wykorzystywane są przez siły wojskowe, służby wywiadowcze a także organizacje paramilitarne. Urządzenia te pozwalają na bardzo dobrą obserwację otoczenia w godzinach nocnych przy słabym oświetleniu – nawet w zimowe, pochmurne dni. W dzisiejszym artykule prezentujemy pakiet najistotniejszych informacji odnośnie noktowizorów. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury! 

Noktowizor – skąd się wziął? Geneza noktowizorów 

Noktowizor to urządzenie, które zostało wymyślone prawie 100 lat temu. Wynaleziono je w 1926 roku. Największy wzrost popularności noktowizorów (https://elektromaniacy.pl/pol_m_Optyka_Noktowizory-351.html) nastąpił w trakcie drugiej wojny światowej, kiedy korzystała z niego głównie armia niemiecka. Pierwsze noktowizory nie były zbyt dobrze wykonane. Ich najpoważniejszymi wadami był duży rozmiar oraz słaba poręczność. Naukowcy cały czas pracowali nad unowocześnieniem noktowizorów. W latach 70. ubiegłego stulecia pojawiła się na rynku nowa generacja noktowizorów, z których korzysta się znacznie wygodniej. 

Jaki noktowizor kupić?

Obecnie wyróżnia się kilka rodzajów noktowizorów. Mamy np. noktowizory osobiste jak i takie, które wykorzystuje się jako wyposażenie budynków bądź pojazdów. Wiele osób wybiera także noktowizory cyfrowe i noktowizory wojskowe. Noktowizory cyfrowe wyróżniają się tym, że zapewniają niezwykle wysoką efektywność. Można ich używać bez żadnych przeszkód zarówno w dzień jak i w nocy. Aby noktowizory cyfrowe działały bez żadnych przeszkód, trzeba dołączyć do nich zewnętrzny rejestrator i można już realizować film o dowolnie wybranej tematyce. 

Noktowizory cyfrowe mają także inną, niezwykle istotną zaletę. Chodzi tutaj o to, że są bardzo trwały. Z noktowizora cyfrowego można korzystać bez żadnych przeszkód nawet przez wiele lat. Jedyny mankament noktowizorów cyfrowych polega na tym, że jego bateria ma krótki czas działania wynoszący około 4 godzin. Dla porównania, noktowizor analogowy może być używany bez ładowania przez 8 godzin. 

Przy współpracy: https://elektromaniacy.pl