Domofony do domu to narzędzia, jakie gwarantują duży poziom wygody podczas otwierania furtki, natomiast również podnoszą własne zabezpieczenie. Dzięki tymże artykułom, zyskujemy możliwość usłyszenia czy choćby również zobaczenie wszystkiego tego, co dzieje się na zewnątrz bez potrzeby wychodzenia z domu. Ich podstawowym założeniem jest zmniejszanie zagrożenia włamania na działkę poprzez niepowołane oraz niepożądane osoby.

Dobór domofonu

Mnogość dostępnych rodzajów domofonów powoduje, iż jesteśmy w stanie wybrać dobre narzędzie, jakie będzie zaspokajało własne potrzeby i optycznie wpisywało się w wygląd domu. Nim natomiast podejmiemy kluczową decyzję dotyczący nabytku, powinniśmy się zastanowić, jakie funkcje ma realizować nasz domofon. Czy zależy nam jedynie na otwieraniu bramki, lub może ma on gwarantować nam ochronę przed niepożądanymi osobami?

Jaki domofon – analogowy lub cyfrowy?

Propozycja rynkowa domofonów jest niezwykle duża, bez kłopotu można zatem zakupić narzędzie dokładnie dopasowane do własnych potrzeb, zarówno pod względem użyteczności, jak również estetyki. Podstawę w propozycji rynkowej stanowią aparaty analogowe, w których każdy unifon jest związany z bramofonem za pomocą specjalnego przewodu. Narzędzia analogowe sprawdzą się w domkach jednorodzinnych. W miejscach owych przeważnie przewiduje się jeden bramofon oraz jeden czy dwa unifony. Pamiętajmy, iż pragnąc przyłączyć większą ilość unifonów, możemy stracić na jakości dźwięku.

Oprogramowanie do CC -> https://www.daktela.com/pl/

Jednorodzinne, dwurodzinne, wielolokatorskie

Oczywiście podstawowym kryterium, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę to ilość lokali w domu. To pozwala nam na dostosowanie dobrego rozwiązania. W ułatwieniu, im więcej mieszkań tymże bardziej skomplikowany oraz rozwinięty aparat, natomiast to z kolei oddziałuje na cenę. W wypadku domku jednorodzinnego, nie ma sensu przepłacać oraz dobór typu jednorodzinnego jest trafionym wyjściem. Należałoby patrzeć na specyfikacje narzędzi, bowiem niektóre spośród nich można powiększyć o dodatkowy unifon, co może wykazać się dobre, jeśli zamierzamy montaż drugiego np. na piętrze. 

Przy współpracy: https://elektromaniacy.pl/