kamera

Postępujący rozwój technologiczny i związana z nim miniaturyzacja sprawiają, że praca detektywa jest obecnie łatwiejsza niż kiedykolwiek. Specjalista może bowiem korzystać z szeregu nowoczesnych urządzeń pozwalających na zdalną rejestrację dźwięku i obrazu.

Urządzenia szpiegowskie dostępne w sklepach

W specjalistycznych sklepach dostępne są m.in. miniaturowe podsłuchy i kamery szpiegowskie umieszczone w długopisach, okularach, myszach komputerowych, czy też innych urządzeniach. Moduły gps pozwalają na zdalne śledzenie obserwowanego obiektu w czasie rzeczywistym bez ryzyka wykrycia, a mikrofony kierunkowe pozwalają na rejestrowanie rozmów z dużej odległości. Dzięki profesjonalnemu oprogramowaniu szpiegowskiemu detektyw może uzyskać dostęp do zasobów smartfona czy też komputera. Postępująca cyfryzacja umożliwia nawet odzyskiwanie danych usuniętych z dysków twardych komputerów lub przenośnych pamięci.

kamera

Istotne parametry kamer szpiegowskich

Do najważniejszych urządzeń detektywistycznych zaliczyć należy kamery szpiegowskie. Te specjalistyczne urządzenia wyposażone są w miniaturowy obiektyw, który zapewnia całkowitą dyskrecję. Wiele nowoczesnych urządzeń pozwala na nagrywanie materiałów w jakości hd. Dzięki wbudowanej pamięci możliwe jest rejestrowanie nawet kilku godzin materiału video. Niektóre kamery wyposażone są dodatkowo w czujnik ruchu, który pozwala na automatyczne uruchomienie zapisu w chwili, gdy przed obiektywem pojawi się poruszający się obiekt. Przed zakupem urządzenia warto zwrócić uwagę na maksymalny czas jego pracy. Dla przykładu kamera szpiegowska wbudowana w długopis pozwala na nagrywanie filmu, którego czas trwania wynosi jedną godzinę. Po tym czasie urządzenie trzeba ładować przez 2-3 godziny za pomocą tradycyjnej ładowarki do smartfonów wyposażonej w uniwersalne wyjście USB. W przypadku tego rodzaju sprzętu komunikacja z komputerem odbywa się również przez złącze usb. Niektóre urządzenia z wyższej półki pozwalają na bezprzewodowe zgrywanie filmów z wykorzystaniem technologii bluetooth.