odkurzacz

            Zakup nowego odkurzacza wbrew pozorom nie jest zakupem prostym i przyjemnym. Szeroka oferta rynkowa dzielona na poszczególne warianty, a także kryterium ceny sprawiają, że dylemat związany z wyborem dla wielu może okazać się kłopotliwy. W takich sytuacjach warto skupić się przede wszystkim na parametrach technicznych, ponieważ zakup odkurzacza jest zakupem na lata, nie zaś chwilowym występkiem.

Wydajność silnika

            Podstawowym kryterium, jeśli chodzi o parametry techniczne pozostaje wydajność mierzona w skali mocy silnika. Podawana jest ona w skali Watów – W. Im wyższa moc urządzenia, tym odkurzacz pracuje efektywniej i dłużej bez możliwości przegrzania. Oznacza to, ze w praktyce odkurzacz jest w stanie zająć się jednorazowo znacznie większą powierzchnią, aniżeli w przypadku urządzeń o niewielkiej mocy silnika.

           Kolejnym kryterium technicznym jest poziom mocy ssania. Innymi słowy jest to poziom ciągu siły powietrza na podstawie której zabrudzenia trafiają do wnętrza, najczęściej worka. Moc ssania podobnie jak moc silnika podawana jest w watach.  Najwyższa – dopuszczalna w rynkowej skali moc wynosi około 500W, zaś najmniejsza – 250.  Im wyższa moc ssania, tym szybciej i efektywniej poradzimy sobie z trudnymi zabrudzeniami, takimi jak sierść. Z drugiej strony poprzez niefrasobliwość można zniszczyć poszczególne materiały, dlatego ważne, aby na wyposażeniu był regulator mocy ssania, który staje się coraz częstszym rozwiązaniem w przypadku nowych urządzeń. Zobacz również czym jest kamera miniaturowa.

Hałas odkurzacza

            Ważnym parametrem technicznym jest także poziom hałasu jaki emituje tytułowe urządzenie. Cicha praca gwarantuje czynność odkurzania wczesnym rankiem i późnym wieczorem z pewnością, że sąsiedzi oraz członkowie domostwa nie zostaną obudzeni. W najbardziej cichych modelach poziom hałasu oscyluje w granicach 56 decybeli.

Pozostałe kryteria

            Kolejne parametry na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru to waga odkurzacza oraz jego wielkość. Owe czynniki walnie przyczyniają się do komfortu użytkowania oraz poziomu bezpieczeństwa. Istotnym aspektem jest także długość przewody, pozwala ona bowiem na użytkowanie odkurzacza w trudno dostępnych miejscach. Do pozostałych – nieco mniej istotnych parametrów zaliczamy następujące :

grafika

– rodzaj filtrów do odkurzacza (wlotowe, wylotowe, tekstylne, antyalergiczne, wodne)

– rodzaj szczotek do odkurzacza (turboszczotki, parkietowe, szczelinowe, tapicerkowe)

– rodzaj końcówek do odkurzacza

– rodzaj worków do odkurzacza

– akcesoria towarzyszące zestawowi (środki zapachowe, detergenty służące praniu)

Sprawdź także: Marketing Internetowy24