Idealnym rozwiązaniem do ogrzewania dysz oraz cylindrów są grzałki opaskowe. Sprawdzą się one świetnie także w innych aplikacjach, które wymagają ogrzewania powierzchni cylindrycznych. Na rynku znajdziemy je w przeróżnych, standardowych rozmiarach. Dysze wykonywane są ze stali nierdzewnej lub mosiądzu, zaś same grzałki na cylinder są mikanitowe oraz ceramiczne. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej w tym temacie, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią tego artykułu.

Zalety i specyfikacja grzałek opaskowych

Jeśli chodzi o grzałki opaskowe, to pierwszą rzeczą, które warto o nich wiedzieć jest fakt, iż przeznaczone są do pracy w temperaturze do nawet 350 stopni Celsjusza, a istnieje możliwość wykonania takich, które wytrzymają nawet 550, czy 600 stopni. Zazwyczaj średnice wewnętrzne grzałek to od 25-110 mm, a zakres ich wysokości to 20-80 mm. Obciążenie powierzchniowe maksymalne jeśli chodzi o moc to 6W/cm2, a dla modeli o wysokiej gęstości mocy nawet 12 W/cm2. Grzałki ze względu na to, z czego są wykonane przeznaczane są do innej temperatury pracy. Jeśli chodzi o mikanitowe to wytrzymają one do 300°C ,  a ceramiczne aż do 450°C . Każda grzałka może posiadać otwory, wycięcia, zintegrowany czujnik temperatury, a także różne rodzaje przyłączeń elektrycznych i wiele typów izolacji przewodów.

Czy grzałki opaskowe to produkty godne polecenia?

Jeśli chodzi o dobre grzałki, które z czystym sumieniem można polecić do zastosowania w różnych rodzajach przemysłu, to z pewnością są to grzałki opaskowe. Te niepozorne urządzenia są w stanie wytrzymać naprawdę trudne warunki otoczenia i pracy, a przy tym zachowają swój wygląd i właściwości przez długi czas. Ogromna ilość takich grzałek, które znajdziemy na polskim rynku to produkty nie tylko kompletne, ale jeszcze opracowane przez zespoły wybitnych inżynierów ze środowiska międzynarodowego, co przekłada się na wysoką jakość konstrukcji, a także wykorzystanie możliwie jak najlepszych materiałów. Jeśli więc dana branża wymaga dobrych grzałek, to te wykorzystujące opaski świetnie spełnią swoją rolę.